Kategori arşivi: Tez konuları

Bitirme tezi nasıl hazırlanır

Bitirme tezi nasıl hazırlanır

Hangi öğrenci bitirme tezi nasıl hazırlanır diye düşünmemiştir? Düşünmenin yanında okulunu tamamlama aşamasına gelen birçok talebe bitirme tezi nasıl hazırlanır sorusuna yanıt aramıştır. Daha önceki yayınlarımızda da ifade ettiğimiz üzere aslında bu hususta mevzubahis aşamaya gelen kişilere eğitim verilmiş olmalıydı. Sürecin tam da içerisinde olan kişiler olarak sizin de bildiği üzere maalesef birçoğunuza böyle bir bildirim yapılmadı ve herhangi bir eğitim verilmedi. Konu hakkında ilgi gösteren bazı öğretim üyeleri ve okulları bir yana bırakacak olursak gerçek manada söz konusu hususta herhangi bir çalışma gerçekleştirilmemektedir. Bu duruma paralel olarak da öğrenciler yukarıdaki soruya yanıt aramaktadırlar. Verilecek yanıta gelindiğinde ise iki farklı kategoriden söz etmek gerekmektedir. İlki akademik manada olması gerekenlerdir. Bunlar tartışmaya açık konular olmaması sebebiyle olmazsa olmazlardır. İntihal gibi durumların önüne geçmek, yararlandığımız kaynaklara atıf yapmak ve son zamanların önemli bir değerlendirme ölçütü olan birebir alıntı hususuna bir sınırlama getirilmesi gerekliliğidir. İkinci kıstas ise aşamanın içerdiği ölçütlerdir. Bu konuda nereden başlamanız, nelere dikkat etmeniz ve hangi aşamayı hangi biçimde yürütmeniz gerektiği gibi konulara dikkat etmeniz gerekmektedir. Planlı ve kontrollü biçimde ilerleme yapılması en önemli noktadır. Ancak bunun dışındaki kıstaslar tamamen danışmanınızla alakalıdır. Bu sebeple danışmanla azami sayıda görüşme organize etmek suretiyle ne yapacağınızı planlamalısınız. Bitirme tezi nasıl hazırlanır konusunda bilgi tedarik etmek maksadıyla bize başvurmanız halinde kendi sistemimizle ilgili olarak size profesyonel destek olabileceğimizi de burada ifade etmek isteriz. Bitirme Tezi Hazırlama firması.

YÜKSEK LİSANS TEZİ YAZAN YERLER

Bitirme tezi hazırlayan yerler

Bitirme tezi hazırlayan yerler

Bugüne dek kolaylıkla okulunu tamamlayan öğrencilere rastladınız mı? Yalnızca yükseköğrenim düzeyinde değil, her seviyedeki öğrenciler için bu durum büyük oranda geçerlidir. Hepimizin bir hikâyesi vardır kendince. Öğrencilik yıllarının hikâyeleri biter mi? Hatta üniversite hayatının son adımı olan akademik araştırmalar için de benzer bir zorlanmadan bahsedilebilir. Bu gibi çıkmaza girme durumlarında bitirme tezi hazırlayan yerler arasında tercih yapmak sureti ile profesyonel yardım alabilirsiniz. Öyle ki sürecin tamamını sizin yerinize üstlenmek suretiyle, bitirme tezi yazan yerler arasında bulunan biz mezuniyetinizin önündeki en ciddi engeli kaldırmanıza yardımcı olacağız. Konu hakkında bize ulaşmanız halinde öncelikle birlikte gereksiniminizi kesin olarak tespit edeceğiz. Sonrasında ise bu talebe ait ön araştırma yapılacaktır. Ön araştırma sonucunda bir problem ön görülmedi ise size geri bildirimde bulunulacaktır. Bu geri bildirimle birlikte ücret sunulacaktır. Onaylamanız halinde ise ortak bir çalışma takvimi belirlemek suretiyle başlangıç aşamasına geçilecektir. Bundan sonrası ise adım adım ilerleme şeklinde tarafımızdan gerçekleştirilecektir. Bitirme Tezi Hazırlama danışmanlığı.

ANKARADA TEZ YAZAN YERLER

Ankarada tez yazan yerler

Ankarada tez yazan yerler

Başkent ankarada tez yazan yerler mevcuttur. Bunlar arasında biz de yer alacağız. Merkez ofisimiz istanbulda yer almaktadır. İlerleyen dönemde ankarada tez yazan yerler arasında şube açma çalışmalarımız konusunda sizi bilgilendireceğiz. Bu hususta gelen talepler bulunmasına rağmen şuanda aktif bir şubemiz bulunmamaktadır. İlgili potansiyel müşterilerimizden gelen taleplerde artış gözlemlenirse bu hususta çalışmalara ivme kazandırabiliriz. Bilindiği üzere yurt dışında eğitim gören talebeler de dahil olmak üzere, bir çok kişi ve kuruma internet üzerinden online olarak hizmetlerimizi iletmekteyiz. Ancak güven konusunda sizlerin çekincelerini gidermenin tek yolunun yüz yüze görüşme olduğunun farkındayız. Bu sebeple şube açılması önemlidir. Eğer bu süreç başlatılırsa akademik araştırmalarınızla ilgili olarak destek hizmetlerini daha yakından alabileceksiniz. Sonuçta

Ankara tez yazımı olarak hizmetlerimiz devam etmesine rağmen, başkentte bizimle görüşebileceğiniz bir ofis bulunmamaktadır. Yine de çekincelerinizi gidermek adına bize ulaşırsanız zihninizdeki soru işaretlerini azaltabiliriz. Böylelikle talep etmeniz halinde size tez, makale ve bitirme projesi yapımı kıstaslarında destek olabilmekteyiz.

TEZ YAZDIRMA

Tez yazdırma

Tez yazdırma

Birçoğumuz tez yazdırma hususunda hizmet olduğunu yeni yeni öğreniyoruz. Çevremizde konu hakkında daha önce hizmet almış birileri de yok ise çoğunluğumuz internet üzerinde araştırma yaparken tesadüfi olarak tez yazdırma faaliyetlerinden haberdar oluyoruz. Tam da canınızın iyice sıkılmaya başladığı bu aşamada her ne şekilde olursa olsun tez hazırlama merkezi olarak bizi bulduğunuza sevinebilirsiniz. Çünkü hayatın hızlı temposuna ayak uydurmaya çalışırken bir de akademik yayın hazırlamak durumunda olduğunuzda süreç adeta tıkanmaktadır. Ancak bize ulaştığınıza göre tez yazdırma hizmeti tedarik etmek suretiyle, hayatınızın geri kalanındaki işlere vakit ayırabilirsiniz. Birçok yayınımızda ifade edildiği üzere, aslında tez yazdırma hususunda profesyonel destek talep edilmesinin nedeni bu işi nasıl yapacağınızı bilmemekten kaynaklı değildir. Aksine kesinlikle yapabilirsiniz ancak ne kadar zaman harcarsınız bunun yanıtını vermeniz ve hesabını yapmanız gerekmektedir. Bu sebeple fayda konusunda karar vermeniz önemli hale gelmektedir. İdealist davranıp birçok iş yükünün altında kalmayı da seçebilirsiniz. Sonuçta bu da bir tercihtir. Ancak dışarıdan hizmet satın almak isterseniz konu hakkında bizimle iletişime geçebilir ve yardım talep edebilirsiniz. Tez hazırlama ve tez yazdırma konularının neredeyse tamamında yardımcı olmaya gayret göstereceğimizden emin olabilirsiniz. Detaylarla ilgili bize ulaşabilirsiniz.

Tez konuları

Tez konuları

Tez konuları

Hayatın her anında olduğu gibi tez hazırlama döneminde de ilk adımı atmak zordur. Özellikle başlangıçta tez konuları belirlemek gibi birçok belirsizlik içeren bir aşamadan söz edilmezse bu konu noksan kalacaktır. Çünkü akademik çalışma hazırlanması sürecinde ne yapılacağına karar verememek ayrı bir husus, başladıktan sonra isteksizlik (ya da bilgi yetersizliği gibi nedenlerle) ilerleyememek ayrı bir husustur. Takdir edersiniz ki konu dahi belirlemeden ciddi manada bir istekle süreçte ilerleme pek mümkün olmayacaktır. Üstelik birçok konu alternatifi belirleyip danışmana iletmenize rağmen hiçbir yönlendirici hamle gelmiyorsa durum daha da vahim bir seyir içerisinde ilerleyecektir. Çünkü sahip olduğunuz heves, ilgisizlik ve yetersiz yönlendirme ile yavaş yavaş sönümlenebilir. Bu sebeple tez konuları belirlemek tez yazımı aşamasının en önemli noktasıdır desek abartmış olmalıyız. Tez konuları belirlerken birkaç noktaya değinmek gerekmektedir. Bunlar:

  • İlgi duymadığınız bir konuda çalışma yapmaya kalkışmak motivasyonunuzu düşürebilir.
  • Literatür altyapısı olarak yeterli olan konulara yönelmek ileride tıkanmaları önleyecektir.
  • Benzer şekilde yabancı literatür yanında, özellikle ana dilde literatür alt yapısı yeterli olmalıdır.
  • Hocanızın uzmanlık alanı dışına kesinlikle çıkmayınız.
  • Son olarak tez yazımı için kendi açınızdan baktığınızda en azından kabaca hakim olduğunuz konularda tez konuları
    (Tez çevirisi konusunu incele)

Tez çevirisi

Tez çevirisi

Literatürde kullanımı farklı olsa da birçok talebe arkadaşın bu aramayı yapma nedeni tez hazırlama aşamasında yararlanmak istediği yabancı literatürdeki bir yayını Türkçe olarak çeviri yaptırmak isteğidir. Ancak hepimizde olduğu gibi kendi perspektifinden bakan talebeler ilgili çeviri metnini tez çeviri olarak aramaktadır. Hal böyle olunca da aslında temel amaç olan yabancı dildeki bir kaynağın tercümesi tez çeviri olarak birçoğumuzun karşısına çıkmaktadır. Elbette bu noktada gereksinim duyan kişinin ne anlatmak istediğini algılayabilmek önem arz etmektedir. Hizmet verilen bu alanda yalnızca tez hazırlama hususunda tez çeviri değil; birçok hususta başta İngilizce olmak üzere yabancı dildeki tercüme taleplerinizi yerine getirmekteyiz. Şunu da kesin bir dille iletmek isteriz ki gerçekleştirmeye çalıştığımız bu faaliyet yeminli tercümanlık işi değildir. Daha ağırlıklı olarak tez hazırlama merkezi ya da ödev yaptırma gibi akademik çalışma yapan ve teknik çeviri içeren yayınların tercümesine ihtiyaç duyan kişilere destek hizmetleri vermektir. Kısacası akademik yayın hazırlığı içerisinde olan kişilere yönelik olarak bir hizmet portföyümüzün olduğunu vurgulamak isteriz. Siz de anlatılan biçimde bir tercüme gereksinimi içerisinde iseniz ve genel manada sosyal bilimler disiplinlerine ait yayınlarla ilgili sorun yaşıyorsanız bizimle irtibat haline geçebilirsiniz.

Tez Bankası‘na bakın.

Tez örneği

Tez örneği

Başlangıç aşamasından önce yapılan ön hazırlık sürecinde öğrencilerin ne yapacağını idrak edebilmesi adına konu hakkında tez örneği araştırması son derece yararlı olacaktır. Çünkü öğrencilerin eldeki mevcut tez örneği(YÜKSEK LİSANS TEZİ HAZIRLAMA) ile kendisinden ne istendiğini anlayabilmesi mümkündür. Hatta ciddi manada yol gösterici bir harita olabilecek tez örneği ile talebeler kısa sürede ciddi mesafeler alabileceklerdir. Bu durumda somut örnekler teşkil etmesi adına bu yöntem son derece yararlı olabilir. Tez örnekleri incelemek demek değildir ki benzer konuda akademik yayınları bulmak suretiyle, aynen onları kendi çalışmanızda kullanabilirsiniz. Kesinlikle böyle bir durum hoş olmayacaktır. Çünkü bu emeğe saygısızlığın yanında, emek verilerek meydana getirilmiş bir yayını aşırmaktan/çalmaktan başka bir işlem olmayacaktır. Öyleyse atıf yapmak suretiyle esinlenmek son derece olağan bir durumdur ancak başkasının eserini aynen kopyalamak veyahut yüksek düzeyde benzer şekilde kullanmak etik ve akademik olarak hoş değildir. Sonuçta talebelere öneri şudur ki tez örneği incelemek kesinlikle size katkı sağlayacaktır. Ancak farklı alternatifleri inceleyerek kendinize ait özgün bir çalıştay meydana getirmek amacıyla bu işlemi yapınız. Aksi takdirde başka bilim insanlarının türlü zorluklarla meydana getirdiği eserlerini kendi eseriniz gibi yansıtarak ‘’bilgi hırsızlığı’’ yapmış olacaksınız. Böyle bir şey yapmak istediğinizi hiç sanmıyoruz!

Ücretlendirme hakkında

Ücretlendirme hakkında

Birçoğumuz öğrencide para olmaz, gelir ne kadarsa gider de benzer şekildedir düşüncesini taşırız. Ya da daha doğru tabirle öğrencide ne kadar para olursa olsun bu kısa zamanda tükenecektir. Yani öğrencinin yarını olmaz, gün bu gündür. Gün bu günse de maddi kaynaklar düşüncesizce harcanır ve ay sonu gelmek bilmez. Elbette bu bizim düşüncemizdir.  Toplumun her kesiminde olduğu gibi öğrenciler nezdinde de bu hususta genelleme yapmak doğru olmasa da ortak payda bu yöndedir.

İnceleme konusu ücretlendirme olan bu yayında yukarıda anlattıklarımız gereksiz gibi görünse de aynı zamanda bir o kadar da doğrudur. Söz gelimi bu makaleyi hazırlayan kişi de dört yıllık dalgalı maddi durumunda inanın yukarıdaki durumu hep aynı biçimde yaşamıştır. Bu dalgalanmalar neticesinde süreç hiç değişmemiz. Tabiri caiz ise ne geldiyse, o gitmiştir. Tabii ki bu lisans düzeyinde yaşanmış bir durumdur.

Ana konumuz olan ücretlendirme kıstasına gelirsek, bazı arkadaşlar bizi aradıklarında “ücretiniz yüksek, ben öğrenciyim” ya da “öğrenci olduğumdan indirim talep ediyorum” gibi cümleler ifade edilmektedir. Gerçekten de birçok işletmede öğrenciye yönelik promosyonlar göze çarpmaktadır. Ancak şunu unutmamak gerekir ki müşterilerimizin % 100’ü öğrencidir. Öyle ya akademik danışmanlık sunan bir kurumuz. Hal böyle olunca da talebelere yönelik olarak indirim uygulama söz konusu olmamaktadır. Ağırlıklı biçimde yüksek lisans ve üzeri düzeylerde araştırmaları üstlendiğimizden dolayı, aslında yukarıda anlatılan lisans düzeyi öğrenci profiline aykırı bir durum ortaya çıkmaktadır. Yine de meslek mensubu ayırt etmeksizin optimum ücretlendirme koşullarını sağlamaya gayret ettiğimizi belirtmek isteriz.

Ücretli tez hazırlama