Anasayfa » Tez Merkezi » Tez Hazırlama Merkezi
Tez Hazırlama Merkez Ofisi

Tez Hazırlama Merkezi

Tez Hazırlama Merkezi

Yoğun ilgi gören tez hazırlama merkezi etiketi üzerinden makale yayınlamayı bir süredir planlıyorduk. Uzun zamandır gelen taleplere istinaden tez hazırlama merkezi araştırmalarınızda, belki bir yararımız olabilir düşüncesiyle gerek sizi bilgilendirmek gerekse de hizmet sunduğumuz bu alanda kendimizi tanıtmak maksadıyla bu makale oluşturulmuştur. Öncelikle ifade etmekte yarar olacak ki araştırma konusu olan bu etiket kelime birçok öğrenci için markanın önüne geçmiş durumundadır. Yani birçok talebe aradığı kurumların neredeyse hepsine orası tez hazırlama merkezi mi şeklinde yaklaşmaktadır. Hal böyle olunca da bir karmaşadan söz etmek mümkündür. Çünkü araştırma bulguları gösteriyor ki öğrencilerin birçoğu hizmet aldığı kurumun adını unutmaktadır. Elbette bu sonucun ortaya çıkmasında birçok web sayfasının isim benzerliği gibi durumlar da söz konusudur. Bir diğer düşünce ise YÖK’ün arşiv çalışmasından dolayı böyle bir yaklaşımın insanların zihninde yerleştiğidir. Elbette bu nedenler çoğaltılabilir ancak konumuz farklı olduğundan biz bunları yüzeysel geçmenin daha doğru olduğunu düşünüyoruz. Yine de sizi bilinçli olmaya davet ediyoruz. Tez Hazırlama Evi olarak bizim ismimize ait birçok yazıyı farklı sayfalarda görebilirsiniz. Bu sebeple dikkatli olmanızı öneriyoruz.

Akademik bir araştırma yapmanızın istendiği şu sıralar, gerçekten zorlandığınızın farkındayız. Bu aşamada en kötüsü daha önce defalarca ilgililerle paylaştığımız gibi tez yazımı veyahut proje yazım gibi konularda siz talebelerin konu hakkında okuldan/danışmanda yeterli bilgileri almamanızdır. Çünkü birçok arkadaşımızla konuştuğumuzda kendilerinin prosedürle ilgili herhangi bir bilgisi bulunmamaktadır. Öyle ki birçok kişi her şeyin hazır olduğunu geriye kalanın ise sadece ilgili kaynakları okuyup yazmak olduğunu ifade etmektedir. Sadece bu bilgiden hareketle bile süreç hakkında bilgi düzeyinin hangi seviyelerde olduğunu anlayabilmekteyiz. Bu sebeple süreci bizimle yürütme tercihiniz bir yana, satın almayı planladığınız her ne ise (şu an için akademik danışmanlık diye nitelendirelim) o konuda donanımlı olmalısınız. Eğer donanımınız yeterli olmaz ise, yanlış veya noksan satın alma ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu durumun sonucunda ise tüm emeklerin kaybı, maddi harcamaların kayıpları ve en nihayetinde sürecin başarısızlıkla sonuçlanması muhtemeldir. Üstelik başarısızlık durumu üzerine, yeniden aynı süje hakkında benzer süreçleri yaşayacak olmak daha kötü bir durumdur. Çünkü söz konusu süreç başarı gelene dek tekrarlanarak devam etmek durumundadır. Tabii ki okulu bırakmak istemiyorsanız.

Sonuçta Tez Evi olarak öncelikle, bilinçli olması gereken tarafın tüketici olduğunu düşünüyoruz. Eğer siz bilinçli olursanız bu alanda hizmet verenler mevzubahis konularla alakalı olarak kendilerine çeki düzen vermek durumuna gelmezler mi? Sonuçta anlatılan şekilde tez hazırlama merkezi (ya da merkezleri) olduğuna göre, ortada böyle bir iş talebi (tüketici isteği) var demektir. Ne istediğinizi bilerek alırsanız sorun yok; ancak, vaat edilen ve sunulan farklı ise burada önemli bir sorundan söz edilebilir. Öyleyse en sonunda hüsran yaşamaktansa, başlangıç aşamasında titiz bir araştırma yaparsanız, riski sıfıra düşüremezsiniz belki ama en azından asgari düzeye indirgemeniz olasıdır.

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başkent Tez Merkezi

Başkent Tez Merkezi Dikkat çeken biçimde başkent tez merkezi son zamanların önemli hit kelimeleri arasında …

© 2018 Tez Hazırlama Evi 0532 134 23 51